Reference

Pro mě je laskavá všímavost zázrak, který přeju všem. Je to ale také neustálá práce na sobě, která nás posouvá k tomu, být šťastnější. Díky Zuzko, že nás provázíš.

Zděnka, členka Mindfulness klubu SRDCAŘŮ, leden 2024

K Zuzce a mindfulness jsem se dostala díky doporučení svojí psychiatričky. V loňském roce jsem se pod tíhou okolností (mj. diagnóza roztroušené sklerózy, více než roční neúspěšné pokusy o otěhotnění...) psychicky zhroutila a vyhledala tak odbornou pomoc.  (...) Díky individuálním sezením a následnému kurzu MBSR jsem získala nový pohled na život. (...) Naučila jsem se laskavosti k sobě. Dokážu vnímat sebe, svoje pocity a potřeby a hledám způsoby, jak jim co nejvíce vyjít vstříc, aby mi bylo dobře. (...)Je mi lépe a v průběhu kurzu MBSR jsem otěhotněla. 
MBSR mohu vřele doporučit komukoliv, kdo má chuť se podívat na život z jiného úhlu a najít cestu sám k sobě.

Jana, absolventka skupinového programu MBSR, jaro 2024

Z MBSR si odnáším větší soustředěnost na vnímání teď a tady. Dokážu si více uvědomovat, že "jedu" na autopilota, především v rovině vztahů a zkouším to od něj odklánět. (...) Dokážu se rychleji zklidnit. (...) A často si vybavuju také: "Bolest je nevyhnutelná, utrpení volitelné." A vždycky si pak řeknu, že si to přece dobrovolně nebudu vybírat, abych trpěla. Meditace mi pomáhají méně se cyklit v myšlenkách. Určitě bych ráda pokračovala ještě jiným navazujícím programem.

Jiřka Dražská, absolventka skupinového MBSR, jaro 2024
Zuzka má velice chápavý, citlivý a milý přístup k lidem. Čiší z ní klid a cítil jsem se v její společnosti příjemně. Myslím, že je to člověk na svém místě, doporučuji.

Libor, absolvent skupinového MBSR programu pro snižování stresu, podzim 2023
Odnáším si nástroje (metody), jak se zklidnit a zmírnit stres. Také nová poznání, že stres nezpůsobují události, ale naše automatické reakce na ně. Je pro mě skvělé zjištění, že svým myšlenkám mohu, ale také NEMUSÍM dát prostor k jejich bujení.

Zuzka je skvělá lektorka, která nás kurzem velmi svědomitě, jasně a jednoduše provázela. Tento kurz bych doporučila všem. Zuzko, ještě jednou ti děkuji za Tvoji práci.  

Petra, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu, podzim 2023

Díky kurzu MBSR mám v sobě více klidu, což byla má hlavní motivace, proč kurz navštívit. Více rozumím sama sobě, více si všímám, co potřebuji. Naučila jsem se lépe vnímat své tělo a uvolňovat napětí. Snažím se žít v přítomném okamžiku a občas se zastavit a prostě být.

Zuzku ze srdce doporučuji, celý kurz provází velmi profesionálně a citlivě.

Hanka, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu, jaro 2023

Kurz byl super, jak jsem u Zuzky zvyklá. Naučila jsem se spoustu věcí, hlavně jak lépe zvládat vypjaté situace a nástroje, jak na sobě dál pracovat. Především, jak přizpůsobit meditaci svému rozpoložení a časovým možnostem, aby pravidelné cvičení bylo schůdnější. Prostě výborný začátek do další cesty s mindfulness.

LP, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu,
jaro 2023

Moji pacienti si velice chválí Zuzky mindfulness kurzy a pomáhá jim to dokonce k vysazování medikace. Úžasné výsledky. Zuzko, díky za spolupráci.

MUDr. Martina Hrnčířová, psychiatrička a psychoterapeutka,
jaro 2023

"Díky technikám mindfulness mám pocit, že jsem konečně získal kontrolu nad svými obtížnými myšlenkami. Konečně od nich můžu odstoupit. Když přijdou, nechám je zase jít, nezabývám se jimi. (…) S mindfulness mám navíc odvahu snižovat dávky léků, už se necítím vůči úzkosti tak bezmocný. Naopak, jsem "pánem v domě"."

Člověk s úzkostně-depresivní poruchou, absolvent individuálního MBSR programu pro snižování stresu, jaro 2023

Před kurzem jsem si říkala, jestli vůbec něco takového potřebuji a zvažovala jsem samozřejmě i cenu. Už v jeho průběhu mi bylo jasné, že investice času i peněz se mi vyplatila mnohonásobně. Přibývá situací, kdy se mi daří bez stresu řešit náročné situace v mezilidských vztazích. Stále častěji se cítím být ukotvená v přítomném okamžiku bez vytváření domněnek nebo neustálého vracení se k minulým událostem. Mám o poznání více energie. Daří se mi projevovat laskavost k sobě a tím i svému okolí, na kterém se to pozitivně odráží- ke mně! 

Kamila, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu, podzim 2022

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost absolvovat 8týdenní kurz MBSR. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Naučila jsem se nové techniky mindfulness a jejich aplikaci v běžném životě. Pracuju na sobě a cítím se čím dál lépe. Zvládám snadněji i krizové okamžiky v životě. 

Díky Zuzko za odborné, příjemné a laskavé vedení kurzem. 

Zdenka, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu, podzim 2022

Na setkání jsem se vždycky těšila, kurz mi dal lepší představu, co očekávat od pravidelného cvičení mindfulness a tipy, jak lépe zvládnout náročné situace. 

LP, absolventka programu Mindfulness pro ženy, podzim 2022

 

Program mi pomohl: než začnu křičet nebo se nervovat, tak se zhluboka nadechnu, ukotvím, a pak teprve začnu něco řešit. A také jsem zjistila, že není tak zlé, vydržet 20min v klidu sedět a jen dýchat.

EJ, absolventka programu Mindfulness pro ženy, podzim 2022

Dřív bych si nedokázala představit, že 10 min vydržím meditovat, vnímat sama sebe. Po absolvování tohoto kurzu vydržím 30min!! Další plus tohoto kurzu je, že techniky pro snižování stresu používám v  každodenním životě. Přístup Z. Knesplové je výborný. Děkuji Zuzko!

Vendula K., absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu, podzim 2022

Mé pocity z MINDFULNESS s tříměsíčním odstupem:

Za mě opravdu mohu jen doporučit, je to cesta ke klidu, většímu porozumění sobě i ostatním, sebejistotě a slunci v duši. :) A Zuzana je skvělá lektorka - povzbuzující, vysvětlující, chápavá...

Alena, absolventka individuálního MBSR programu pro snižování stresu, jaro 2022