Mindfulness

Mindfulness

MINDFULNESS (česky VŠÍMAVOST) hýbe v dnešní době světem. Lze ho vnímat jako způsob života, ale i jako soubor jednoduchých technik, které pomáhají se uvolnit, zvládat stres, vlastní myšlenky a emoce, ale i být šťastnější a užívat si toho, co máme TADY A TEĎ. Je vhodné pro děti od 3 let, přes dospívající až po seniory. KAŽDÉMU MÁ CO NABÍDNOUT.

Jako kvalifikovaná lektorka u Mindful Academy International  praktikuji mindfulness citlivé k potenciálnímu vnitřnímu zranění člověka (trauma-sensitive approach - TSA). Tento přístup počítá s tím, že každý z nás v životě prošel nějakým těžkým obdobím, ze kterého si může nést určité "vnitřní", psychické zranění. Uzpůsobuje svoje metody a vedení kurzů tomuto faktu, a dělá tak mindfulness, jako účinný nástroj zvládání stresu i sebe, dostupnější a bezpečnější pro většinu lidí.

Vliv mindfulness na lidský mozek i psychiku potvrzuje dnes již přes 1100 výzkumů (dle goamra.org) a milióny lidí, praktikujících mindfulness po celém světě. Více o mindfulness a jeho vlivu...

Nabízím kurzy na 3 úrovních pokročilosti, včetně 8-týdenního standardizovaného program pro snižování stresu MBSR (více o programu v PDF ke stažení). Individuálně i skupinově. Na živo i online. 

Mou snahou je nabízet mindfulness pohled na život i jeho techniky všem, kdo, stejně jako já před lety, jsou připraveni hledat zdroje energie a spokojenosti, pocitu štěstí a laskavosti na nejbezpečnějším a zdánlivě nejdostupnějším místě, a to uvnitř SEBE SAMA.

Mé pocity z MINDFULNESS s tříměsíčním odstupem:

Za mě opravdu mohu jen doporučit, je to cesta ke klidu, většímu porozumění sobě i ostatním, sebejistotě a slunci v duši. :) A Zuzana je skvělá lektorka - povzbuzující, vysvětlující, chápavá...

Alena, absolventka individuálního MBSR programu pro snižování stresu

Program mi pomohl: než začnu křičet nebo se nervovat, tak se zhluboka nadechnu, ukotvím, a pak teprve začnu něco řešit. A také jsem zjistila, že není tak zlé, vydržet 20min v klidu sedět a jen dýchat.

EJ, absolventka programu Mindfulness pro ženy

Před kurzem jsem si říkala, jestli vůbec něco takového potřebuji a zvažovala jsem samozřejmě i cenu. Už v jeho průběhu mi bylo jasné, že investice času i peněz se mi vyplatila mnohonásobně. Přibývá situací, kdy se mi daří bez stresu řešit náročné situace v mezilidských vztazích. Stále častěji se cítím být ukotvená v přítomném okamžiku bez vytváření domněnek nebo neustálého vracení se k minulým událostem. Mám o poznání více energie. Daří se mi projevovat laskavost k sobě a tím i svému okolí, na kterém se to pozitivně odráží- ke mně! 

Kamila, absolventka skupinového MBSR programu pro snižování stresu